Home TeknikGNU/LINUX Python ile SlackBot Yapımı | 1. Adım Bilgilendirme

Python ile SlackBot Yapımı | 1. Adım Bilgilendirme

by Sema

Python Nedir?

Python 90’lı yılların başında Amsterdam’da Guido Van rossum tarafından geliştirilmeye başlanan bir programlama dilidir. Zannedilenin aksine ismini piton yılanından değil, Rossum’un çok sevdiği MonthyPython isimli komedi grubunun sergilediği gösteriden alır.

Yorumlanan ve dinamik bir dil olan Python, esas olarak nesne tabanlı programlama yaklaşımlarını ve belli bir oranda da fonksiyonel programlamayı desteklemektedir.Python Yazılım Vakfı, Python’ın ana gerçekleşimi olan C dili gerçekleşimini özgür ve açık kaynak kod mantığı altında yürütmekte ve Python’ın fikirsel haklarını korumaktadır.

Slack Nedir?

“Searchable Log of All Conversation and Knowledge”ın kısaltılmış halidir. Aynı zamanda serbestlik, rahatlık gibi anlamlara gelir. Takım halinde çalışanlar için mükemmel bir anlık mesajlaşma programıdır. Çoğu takımlar anlık mesajlaşma için Whatsapp kullanmaktadır fakat Slack Whatsapp’a göre çok daha kullanışlıdır. Otomatik cevaplamalar için bot yazabilir, aradığınız bir kelime herhangi bir dosyanın içinde geçiyor olsa bile aradığınızı bulabilirsiniz.

Jira Nedir?

Proje ve süreç yönetimleri için şirketlerin kullandığı bir programdır. Kullanımının kolay olması, Scrum ya da Kanban metodolojilerinin rahatlıkla uygulanabilmesi gibi sebeplerden dolayı vazgeçilmez bir iş takibi uygulamasıdır.

Bot Nedir?

Bot, bilişim dünyasında “robot” anlamında kullanılan yaygın bir terimdir. Pek çok bilgisayar işlemini yarı-otomatik olarak yapabilen robotlar bilişimin tüm alanlarında kullanılır.BOT asistanları yapay zekâ ve veri tedarik servislerinden oluşur. Zekâ; niyetinizi anlar, servis de bu niyete uygun veriyi sağlar.

Gereklilikler

Bir sonraki yazıda nasıl yapıldığına kodlarla başlıyor olacağız.

You may also like

Leave a Comment