Home Film & Kitap Dünyamızı Güzelleştiren Kitaplar!

Dünyamızı Güzelleştiren Kitaplar!

by Sema

Merhaba Kitap Severler 🙂 Yanda görmüş olduğunuz fotoğraf kız kardeşimle birlikte biriktirdiğimiz en güzel şeylerin olduğu fotoğraf! Kitap okuma hevesine kapıldığımız vakitlerden ( Yaklaşık 10 – 11 yaşlarımız) şimdiye kadar geçen süreçte o anki ruh halimize göre olan kitaplar … Kardeşim benden 4 yaş küçük, ergenlik sürelerimiz aynı vakte çok denk gelmedi o yüzden de fazlaca ergen kitapları mevcut. Sol tarafı “Çocukluk – Ergenlik”, aradaki uzun bölümü “Geçiş süreci ” olarak adlandırıyoruz. “Genç Yetişkinliğe Attığımız Adımlar” olarak adlandırdığımız sağ bölüm yüzümüzü güldüren kısımlar çünkü edebi değeri olmayan kitaplardan Kafka’ya geçiş yapabildik 🙂

İpek Ongun’dan Zülfü Livaneli’ye,  kara kaplı vampir kitaplarımdan Kafka’ya, Kahraman Tazeoğlu’ndan Harry Potter’a hepsini ayrı ayrı çok seviyorum çünkü oraya bakınca beni görüyorum. Mektup Arkadaşları’nı okuyup arkadaşlığın sıcaklığını yaşayan küçücük kız çocuğu da orada, Harry Potter okuyup ingilizce öğrenmeye başlayan meraklı çocuk da orada. (Bu iyilik için teşekkür ederim Harry Potter!) Vampir kitaplarıyla ergenliğinin asi ruhlarını yaşayan, Kahraman Tazeoğlu’yla olmayan acının acısını yaşayan ergen de orada. Kafka okuyup da “Kafka, Gregor Samsa’yla Dönüşüm’de bana ne anlatmaya çalışıyor? ” diye düşünen “genç yetişkin” de orada. O yüzden kitap ayrımı yapmadan hepsini çok seviyorum, beni ben yaptıkları için çok seviyorum.

Her kitabın farklı dünya olması beni kitaplara bağlayan şey olmuştu. Çok fazla seyahat imkanım yoktu ama ben sihirli asaların olduğu gezegenlere bile gitmiştim. Kelime dağarcığının gelişmesi, dilini daha yakından tanıman gibi artılarını geçiyorum sırf bu sebepten bile kitaplara aşık olunurdu ve olmuştum da! Her kitapla yeni yerlere gitmiş, her karakterle bir sürü arkadaş edinmiştim. Beğendiğim özellikleri alarak karakterimi zenginleştirmiş, kötü özelliklerimi fark edip terk ederek de kendimi geliştirmiştim.

Bu kitaplar aile evimdeki kitaplar, az da olsa öğrenci evimde de kitaplarım var. Her kitabı değil fakat aralarından beğendiğim kitaplar hakkındaki görüşlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Hatta istediğiniz kitaplar varsa ve anlaşabilirsek kitaplarımızı değiş-tokuş bile yapabiliriz! [email protected] adresinden mail yoluyla ya da sol yukarıdaki ikonlara tıklayarak bana ulaşabilirsiniz!

Bol okumalı günler diliyorum!

You may also like

Leave a Comment